Botoks

Aplikacja botoksu to niezwykle skuteczny i bezpieczny zabieg posiadający duży potencjał w zwalczaniu zmarszczek. Polega on na dostarczeniu małej dawki toksyny botulinowej w konkretne miejsca twarzy, tym samym likwidując zmarszczki (problemy z kurczeniem się mięśni). Zmarszczki powstają między innymi jako rezultat powtarzających się ruchów mięśni mimicznych twarzy, a z wiekiem stają się one coraz mocniej widoczne. Z pomocą przychodzi nam toksyna botulinowa, która wygładza zmarszczki i przywraca twarzy młodość.

Jak wygląda zabieg?

Toksyna botulinowa jest toksyną biologiczną produkowaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum i jest ona najsilniejszą znaną ludzkości toksyną biologiczną z najlepszą skutecznością w medycynie estetycznej! Radzi sobie spektakularnie z oznakami starzenia się skóry.. Do celów kosmetycznych wykorzystywana jest oczyszczona jej wersja, którą rozwija się w specjalnych warunkach.

Działanie botoksu

Jak naprawdę pomaga w zwalczaniu zmarszczek? Toksyna botulinowa blokuję przepływ bodźców pomiędzy nerwami, a mięśniami twarzy. Działa jedynie w obrębie mięśnia, do którego została wstrzyknięta. Zapobiega jego skurczowi i niekontrolowanemu marszczeniu się skóry. Efekt jest stopniowy, a po około 4-6 miesiącach następuje przywrócenie funkcji mięśniowo nerwowych. Zabieg botoksem wykonywany w profesjonalnym gabinecie nie wpływa na zamrożenie mimiki twarzy

Zabiegi

● Korekta Zmarszczek na Całości Górnej Części Twarzy,
● Korekta Zmarszczek Poziomych Czoła,
● Korekta Zmarszczek Wokół Oczu (kurze łapki),
● Korekta Zmarszczki Między Brwiami (Lwia Zmarszczka),
● Leczenie bruksizmu botoksem,
● Leczenie Nadpotliwości.

Dla Kogo?

Botoks stosuję u każdego niezależnie od wieku, gdy pojawią się pierwsze objawy starzenia się skóry,
zmarszczki, zwiotczenie skóry czy utrata elastyczności. Zwykle botoks jeśli jest ku temu wskazanie, można już
wykonać po 20 roku życia.

wskazania

● poziome zmarszczki na czole,
● lwia zmarszczka (zmarszczki pomiędzy brwiami),
● bruzdy zlokalizowane na grzbiecie nosa,
● kurze łapki (zmarszczki wokół oczu),
● zmarszczki wokół ust,
● opadające kąciki ust

Przeciwskazania

● aktywna infekcja skórna w miejscu podania botoksu,
● czynna opryszczka,
● grypa/przeziębienie,
● ciąża,
● karmienie piersią,
● nadwrażliwość na toksynę botulinową typu A,
● zespół Eatona-Lamberta,

Zalecenia pozabiegowe

Po podaniu botoksu ważne jest, by nie uprawiać aktywności fizycznej przez około 2 dni. Nie wolno również używać peelingów na twarz, przebywać w wysokich i niskich temperaturach przez kilka kolejnych dni (solarium, sauna). 3-4 h po zabiegu nie należy masować twarzy, pochylać głowy oraz kłaść się. Niezastosowanie się do zaleceń niesie za sobą ryzyko przemieszczenia się preparatu, co może wywołać niepożądane efekty.

 

Kiedy rezultat jest widoczny?

Na efekt zabiegu z toksyną botulinową należy zaczekać najczęściej 3-4 dni – po tym czasie można zauważyć stopniowe osłabienie mięśnia. Całkowity efekt zabiegu zauważalny jest zazwyczaj po 1-2 tygodniach.

Leczenie bruksizmu botoksem jako jeden z najskuteczniejszych sposobów! Zgrzytanie zębami czyli bruksizm to poważne schorzenie, które negatywnie wpływa na cały organizm, a nieleczony prowadzi do poważnych powikłań. Jest to dość powszechny problem dotykający wielu z nas. Nadmierne i mimowolne zaciskanie mięśni żwaczy wiąże się z dużymi konsekwencjami. Nieświadome zaciskanie szczęki prowadzi do częstych bólów głowy, migren, zbytniego ścierania szkliwa zębów, uszkodzenia dziąseł, stanów zapalnych czy zwyrodnieniowych w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.. Jest to problem nie tylko zdrowotny, ale też estetyczny. Bruksizm dotyka osoby bez względu na wiek czy płeć, a w codziennym życiu jest bardzo uciążliwy.

Jak Działa Botoks na Zgrzytanie Zębami?

Podanie toksyny botulinowej w mięśnie żwaczy prowadzi do zmiejszenia napięcia mięśnia twarzy i finalnie jego rozluźnienia na okres od 6 do 8 miesięcy.. W tym czasie problem jest skutecznie zlikwidowany, a pozytywnym “skutkiem ubocznym” jest zyskanie smukłych rysów twarzy i widocznego odmłodzenia. Botoks efektywnie ogranicza aktywność mięśnia w danym obszarze.

Przebieg Zabiegu

Po wstępnej konsultacji dobierana jest odpowiednia ilość preparatu w konkretne miejsce na twarzy. Botoks podawany jest za pomocą iniekcji cienką igiełką w okolice żuchwy, w miejsce mięśnia żwacza. Zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny, odczuwamy jedynie delikatny dyskomfort związany z krótkim ukłuciem i rozprowadzeniem preparatu podskórnie.

Trwa zaledwie 15 minut, a skuteczność jest maksymalna! Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Kiedy rezultat jest widoczny?

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach od podania botoksu. Zauważalne jest zmniejszenie bólów głowy oraz redukcję zgrzytania zębami. Dodatkowym rezultatem jest wysmuklenie rysów twarzy i utrzymuję się od 6 do 8 miesięcy. Następnie zabieg należy powtórzyć.

Przeciwskazania

● ciąża i karmienie piersią,
● nadwrażliwość na składniki preparatu,
● zaburzenia krzepnięcia krwi,
● choroby nowotworowe,
● stany zapalne skóry,

Zalecenia pozabiegowe

Po podaniu botoksu ważne jest, by nie uprawiać aktywności fizycznej przez około 2 dni. Nie wolno również używać peelingów na twarz, przebywać w wysokich i niskich temperaturach przez kilka kolejnych dni (solarium, sauna). 3-4 h po zabiegu nie należy masować twarzy, pochylać głowy oraz kłaść się. Niezastosowanie się do zaleceń niesie za sobą ryzyko przemieszczenia się preparatu, co może wywołać niepożądane efekty.

Nadpotliwość to dość uporczywy i powszechny problem. Dotychczasowe środki nie zawsze zdawały rezultat, a problem coraz bardziej doskwiera? Podanie toksyny botulinowej pomaga skutecznie zwalczyć pocenie. Zwykle dotyczy takich obszarów jak dłonie, stopy, pachy czy czoło co sprawia, że jest dla nas krępujące. Botoks podany w konkretne miejsce efektywnie radzi sobie z objawami nadmiernej potliwości na okres od 3 do 8 miesięcy.

Botoks jest podawany za pomocą iniekcji cienką igiełką w konkretne miejsca wykonując 1 cm odstępy. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, jest bezpieczny i małoinwazyjny. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, natomiast wrażliwe miejsca możliwe jest podanie kremu znieczulającego. Nie wymagany jest okres rekonwalescencji.

Jak Przygotować Się Do Zabiegu?

Przed podaniem toksyny botulinowej przeprowadzana jest dokładna konsultacja wraz z zaznaczeniem konkretnych miejsc, których dotyka nadmierna potliwość. Po dokładnej analizie przystępuje się do podania preparatu w odpowiedniej ilości. Zanim przystąpimy do zabiegu należy umówić się na wstępną konsultację!

wskazania

Przede wszystkim nadmierna potliwość:

  •  pach
  • dłoni
  • stóp
  • twarzy

Przeciwskazania

● ciążą i karmienie piersią,
● zaburzenia krzepnięcia krwi,
● uczulenie na skład preparatu,
● miejscowe zakażenie skóry bądź stany zapalne,
● stosowanie leków przed zabiegiem takich, jak: D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna,
pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, aminochinolony,
aminoglikozydy

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu botoksem nie należy podejmować dużej aktywności fizycznej i powstrzymać się od spożywania alkoholu przez około 24 h. W okresie około 2 tygodni po zabiegu nie należy korzystać z solarium czy sauny, unikać wysokich bądź zbyt niskich temperatur. Nie masować miejsca wkłucia. Mogą pojawić się miejscowe obrzęki czy zasinienia, które ustępują po kilku dniach.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek

X